Sted: Frisklivssentralen Strandgt. 7. Bergen
Mestringskurs for deg som har eller har hatt kreft, eller for deg som er pårørende!
Kurset et mestringskurs for deg som er bosatt i Bergen kommune, som har fått kreftdiagnose og som har levd en stund med sykdommen. Tilbudet er også til deg som er pårørende, eller en nær person til en som lever med sykdommen.
Gjennom kurset får deltakere kunnskap, verktøy og metoder som kan brukes for hjelp til å håndtere hverdagen knyttet til kreftsykdom. Deltakerne får mulighet til å dele erfaringer med andre som kan være i en lignende situasjon i livet.
Kurset bygger på kognitiv teori og vektlegger og gir verktøy til hvordan tanker og følelser henger sammen. Vi har ellers ulike øvelser, hvor vi ønsker å styrke vår evne til tilstedeværelse i nuet. Kanskje dette er noe for deg?
Kurset er utarbeidet av Kreftforeningen og er gratis for deltakerene. Det arrangeres i samarbeid med Frisklivsentral, Kreftforeningen og kreftkoordinatorer i Bergen.
Kurset går over fire ganger med oppstart mandag den 2.10.,09.10.,16.10.,23.10. d.å. Tid, kl. 16.30 -19.30 Frukt, Kaffe & te står klart fra kl. 16.00 Kurset finner sted i lokalene til Frisklivssentralen Strandgt. 7. Bygget har heis og lett adkomst.
Se invitasjon her:
Dette nettstedet bruker informasjonskapsler. Les mer om informasjonskapsler her. Ikke vis denne meldingen igjen.