Til forsiden

Tilbake til nyheter

Utvikling av helseapp

Vi trenger deg som har erfaring med bruk av helseapper!

11. mai 2022

WARIFA er et internasjonalt EU forskningsprosjekt som skal utvikle en ny helseapp for å forebygge hudkreft og flere andre kroniske sykdommer.

Prosjektet ledes av Nasjonalt senter for e-helseforskning og inkluderer 12 partnere fra 6 land, deriblant Melanomforeningen.Nå trenger vi frivillige deltakere som kan tenke seg å bidra til utviklingen av helseappen.I første omgang søker vi etter personer som allerede selv har prøvd ut helseapper, gjerne tilknyttet egen smarttelefon, nettbrett, smartklokke o.l.

Forskerne i WARIFA-prosjektet ønsker først og fremst å analysere et begrenset utvalg av data fra helseapper på din smarttelefon eller nettbrett. Hensikten er å kunne trene opp den nye WARIFA-helseappen til å bli mest mulig effektiv.

Om du er interessert i å bidra, send en e-post til prosjektkoordinator Eline Raphaug: Eline.Hovstad.Raphaug@ehealthresearch.no

Ta gjerne også en titt på nettsiden til WARIFA: https://www.warifa.eu/

Flere nyheter

Nyhetsbrev høst 2023

Denne høsten har vært begivenhetsrik for Melanomforeningen og også grunnen til at høstens nyhetsbrev har latt seg vente litt på. Mye har skjedd etter sommerferien. Vi har fått inn ny daglig leder, Barbara Gonzalez-Vaughn, som tiltrådte et 1-års vikariat 15.august i år. I høstens nyhetsbrev får du innblikk i de ulike aktivitetene Melanomforeningen har vært involvert i så langt i høst. Du kan lese mer om den nye felles likepersonstjenesten som det jobbes med på tvers av pasientforeningene. Vi har også deltatt i Nordic Melanoma Meeting i Reykjavik. Vi får også en oppdatering fra fagfeltet fra onkolog Anna K. Winge-Main. God lesing!

Nytt fra Solsikker-kampanjen: Ny bok og spennende prosjekter på vei!

Vi er glade for å kunne dele en stor nyhet fra vår forebyggende kampanje rettet mot barn, Solsikker. Vår andre bok er nå ferdigstilt og sendes til trykk i disse dager! Denne gangen tar våre kjære maskoter, Judith og Jonas, leserne med på en fascinerende reise inn i huden for å utforske hva som skjer når den utsettes for skadelige UV-stråler.

Nyhetsbrev mars 2025

Gjør huden klar for våren – beskytt den mot vårsolen Våren er her med lysere dager og varmere solstråler. Men visste du at vårsolen kan være like skadelig som sommersolen? Hudkreft er en av de vanligste kreftformene, men kan i stor grad forebygges med gode solvaner.

Nyhetsbrev november 2024

Kjære alle sammen! Vi legger straks høsten bak oss og går vinteren og det som for mange er den største høytiden i møte. For Melanomforeningen er høsten stort sett litt mindre travel enn resten av året, men dette betyr ikke på noen måte at vi har sittet med armene i kors og beina på bordet. Tvert imot. Høsten for oss er den perfekte tiden for å kartlegge og planlegge det kommende året. Det skal nevnes at vi tidlig i høst bidro som kursledere for et felles likepersonskurs med 15 deltakere fra ulike foreninger. Vi hadde denne gang ingen nye likepersoner fra Melanomforeningen, men vi er stadig på utkikk etter flere, og håper å kunne melde nye kandidater på kommende kurs på nyåret. Vi er i gang med en ny barnebok som del av Solsikker kampanjen. Denne forventes ferdig i løpet av mars. Vi fortsetter vårt forebyggende arbeid ved å prøve å finne nye og innovative måter å understreke for allmenheten viktigheten av hudbeskyttelse. I slutten av oktober mottok vi vår egen solkremdispenser, som muligens kan være den eneste i sitt slag i landet den dag i dag. Mer om dette kommer i vårt neste nyhetsbrev. For styret og administrasjonen sin del, rundet vi av året med en styresamling helgen 1. - 2. november i Oslo, hvor vi planla 2025. Det jobbes også med ny strategi og kommunikasjonsplan som skal være på plass i begynnelsen av året, samt at vi er godt i gang med å planlegge både landstreff og hudkreftuken. Resten av nyhetsbrevet kan du lese her. Vi ønsker dere en fantastisk vinter og ser frem til å dele flere spennende nyheter med dere i løpet av sesongen. Takk for at dere er en del av vårt fellesskap!